Novinky

„PROŠLAPANÁ“ ponožka

21. 1. 2016

Nejčastějším důvodem pro servis rybářských kalhot je poškození ponožky, do které začne zatékat. Jedná se o mechanické poškození, které je způsobeno více faktory. Zákazníci se mnohdy dotazují, kolik která ponožka vydrží a jestli měnit obě nebo jen jednu (pokud zatéká pouze do jedné).

Jako výrobci jsme se rozhodli používat na ponožky pouze německý materiál o síle 6,5 mm. Zákazníci často požadují tenčí, ale každý neopren se časem ztenčí a švy mohou začít protékat. Čím je na počátku silnější, tím déle samozřejmě vydrží. Prošlapání ovlivní nejen četnost vycházek, ale také váha uživatele a velikost obuvi.

V případě neoprenových kalhot a ponožek je neopren guma potažená nylonovou tkaninou. Neopren se nejprve lepí a následně se šije oboustranně „slepým“ stehem, aby nedošlo k prošití skrz. Čím silnější neopren, tím širší je slep a více prostoru na „sešlapání“. Podrobně je znázorněno v obrázku. Přibližná hloubka stehu je 1 mm. Pokud šijeme oboustranně švy, z každé strany se propíchne jeden milimetr a přibližně 4,5 mm zůstává vodotěsná slepená část. Pokud pracujeme s neoprenem 5 mm, je tato část už jen asi 3 mm.

Pokud začne do jedné ponožky zatékat, je pravděpodobné, že v brzké době začne zatékat i do druhé, proto doporučujeme výměnu celého páru.

Archiv novinek   →