Novinky

Reportáž - Setkání otužilců

16. 1. 2014

V sobotu 11. ledna 2014 jsme se zúčastnili 43. ročníku Setkání otužilců na Metuji. Současně probíhal taktéž 15. ročník Memoriálu Jiřího Řebíčka. Voda měla 3,8 st. Celsia, vzduch přibližně 6 stupňů. Z pohledu člověka naprosto nezasvěceného do tohoto sportu jsem jen tiše zíral, obdivoval a nevěřícně kroutil hlavou nad výkonem plavců, kteří se bez rozmýšlení vrhali do vod Metuje.

V duchu jsem sám přemýšlel, kolik metrů bych asi uplaval. I když jsem v ruce třímal plavky, pud sebezáchovy zvítězil a plnohodnotně jsem plnil funkci diváka.

Každopádně můj osobní pohled nijak nesnižuje výkony všech účastníků Setkání. Přijelo se zapojit na 100 zimních plavců jak z České Republiky, tak i početná výprava z Polska. Tratě byly rozděleny na 100m (trať pro zdraví a veřejnost), 250m, 500m a 750m. Dokonce pan Zdeněk Tlamicha po absolvování nejdelší tratě (750m) absolvoval pět dalších kol, a tímto způsobem se zařadil mezi světovou špičku tohoto sportu. Splnil totiž limit pro tzv. Ice Mile (ledová míle), kde voda musí mít právě pod 5 stupňů. Celá ledová míle trvala obdivuhodných 42min. Pravidla přitom umožňují zateplení pouze hlavy. Pro tyto účely vyrábíme neoprenové čepice EDDY.
 
Tuto akci jsme se rozhodli pro rok 2014 podporovat, stejně jako v budoucnu i mnoho dalších podobně zajímavých akci týkajících se vodních sportů. Budeme se snažit najít vhodné východisko pro nejlepší spolupráci. Vaši akci podpoříme zajímavou prezentací, sponzorským darem, místem na webu či v newslettrech.
 
Budeme se těšit na vaše dotazy.
 
Jiří Stašek za Agama tým

Archiv novinek   →