Suché obleky a příslušenství Obleky VIKING

Suchý oblek VIKING DIVERS DRESS

Suchý oblek VIKING DIVERS DRESS
Suchý oblek VIKING DIVERS DRESS

Suchý oblek VIKING DIVERS DRESS

Výrobce: Ansell Protective Solutions

Viking DIVERS DRESS vychází z technologie Viking HD a je vyroben s nádechem nostalgie pro ty potápěče, kteří se stále potápějí s tradičními helmami, jako je například 12-ti šroubová helma Siebe Gorman. Je navržen tak, aby nahradil staré gumové obleky s plátěnou povrchovou úpravou ve stylu, který…

Nakupte ještě za 2 000 Kč a získáte DOPRAVU ZDARMA!

Popis produktu Suchý oblek VIKING DIVERS DRESS

  • Viking DIVERS DRESS vychází z technologie Viking HD a je vyroben s nádechem nostalgie pro ty potápěče, kteří se stále potápějí s tradičními helmami, jako je například 12-ti šroubová helma Siebe Gorman. Je navržen tak, aby nahradil staré gumové obleky s plátěnou povrchovou úpravou ve stylu, který odpovídá požadavkům 21. století, pokud jde o potápění ve vodách, které mohou být kontaminovány.
  • Použitý materiál: je směsí přírodních a syntetických kaučuků (NR/EPDM) na oboustranné pletené polyesterové podšívce. Celková hmotnost materiálu činí 1550 +/- 100 g/m2.
  • Vnitřní švy: s ohledem na bezpečnost sešity a přelepeny elastickou páskou. Vnější švy vulkanizovány 25 milimetrovou gumovou páskou. Vulkanizace je proces chemického pojení zaručující vodotěsnost švů.
  • Výztuž: v místech, kde hrozí zvýšené opotřebení, jsou použity další vrstvy protiskluzové strukturované gumy. Oblast ramen a zipu je vyztužena. Přední strana nohou od nadkolenní po boty (a kolem bot) je také chráněna proti oděru a probodnutí.
  • Každý oblek je dodáván s následujícím příslušenstvím: šle, taška, návod na použití, souprava na opravy, materiál na péči o zip.
  • EN 14225-2:2005 + BIO micro organism approval + HZ chemical, CE certificate No. 12090COS03 Rev 1.

Tento systém dovoluje použít latexové nebo gumové rukavice.

 Standardní provedení - VIKING DIVERS DRESSAlternativní provedení - VIKING DIVERS DRESS
Barva Červený s černými výztuhami. Celý černý.
Zip Zip na obleku není, vstup je přes ramena a límec.  
Ventily Ventily zde nejsou, všechny vzduchové funkce jsou ovládány přes helmu.
Boty Standardní boty jsou součástí obleku a jsou formovány kovovou výztuž k zajištění potřebného tvaru. Přídavné vrstvy texturované gumy jsou použity pro zvýšení odolnosti obuvi. Boty nejsou opatřeny podrážkou z důvodů použití v kombinaci s těžkými návleky.
  • Neoprenové boty
  • Nitrilové bezpečnostní  boty s kovovou podr. bezpečnostní a špicí
  • PVC boty - nejsou bezpečnostní
Krční manžeta  Zvolený gumový límec je nejprve připevněn na materiál obleku, následně je přišitý, nalepený, případně vulkanizován. Odkapávací límec z měkkého materiálu je také namontován zevnitř na gumový límec.  
Manžety

HD latexové manžety

 
Rukávové kruhy

K docílení naprosté vodotěsnosti je možné oblek vybavit systémem gumových kruhových manžet s pevným vnějším gumovým kroužkem a s volným vnitřním tuhým plastovým kroužkem, který drží latexovou manžetu na místě.

 
Rukavice Tento systém dovoluje použít latexové nebo gumové rukavice.

Tabulka velikostí Suchý oblek VIKING DIVERS DRESS

 01/MED02/LGE03/EXL04/XXL
výška 164 - 176 176 - 188 182 - 194 194 - 206
hrudník max. 144 max. 144 max. 144 max. 144
pas max. 142 max. 142 max. 142 max. 142
boky max. 142 max. 142 max. 142 max. 142
vnitřní strana nohy k podlaze 73 - 78 80 - 85 89 - 94 93 - 98
velikost boty 43 - 44 43 - 44 45 - 46 45 - 46